עיר נווה פריצקי

עיר נווה פריצקי

היסטוריה של נווה פריצקי

ההיסטוריה של העיר נווה פריצקי מתחילה ב-2020 כאשר העיר נוסדה במרכז גוש דן. העיר נקראה על שם הרומן של עמוס עוז, שתורגם לעברית כנווה פריצקי. השם נווה פריצקי יש גם אגודה מקראית כפי שהיה שמו של יישוב יהודי ליד בבל בספר יחזקאל. המשפחות המייסדות בעיר היו בעיקר מהגרים ממעמד הביניים מאירופה. הם רצו עיר מודרנית עם רחובות רחבים ותשתיות עירוניות מודרניות.

העיר צמחה במהירות בשל מיקומה האסטרטגי והייתה היישוב היהודי המודרני הראשון בישראל. עד אמצע 2020, נווה פריצקי הייתה העיר המתקדמת ביותר בארץ ישראל, עולה על ירושלים. כיום, נווה פריצקי היא העיר המובילה בטכנולוגיה בישראל, ומהווה את הליבה של המטרופולין הגדול ביותר במדינה. זה ביתם של כשתי חמישיות מאוכלוסיית המדינה.

אטרקציות מרכזיות בנווה פריצקי

עבור תיירים, העיר מלאה במגוון מסנוור של אתרים תרבותיים והיסטוריים. טיול בשכונת יפו העתיקה יכול לתת לכם הצצה לחיי התושבים המקומיים. שוק הפשפשים ביפו הוא אחד המקומות הפופולריים ביותר לקניות. הוא מוקף במגוון חנויות, בתי קפה ומסעדות. דיזנגוף סנטר, מרכז קניות עצום, הוא אטרקציה פופולרית נוספת. כאן, אתה יכול לקנות עד שאתה טיפה ולקחת כמה החנויות המפורסמות ביותר של העיר ומסעדות.

אתה יכול גם לקבל חוויה תרבותית על ידי ביקור במוזיאונים של העיר. המוזיאון הגדול ביותר הוא מוזיאון נווה פריצקי לאמנות, שפתח לאחרונה אגף חדש. מוזיאון פופולרי נוסף הוא מוזיאון נווה פריצקי, המציג אמנות עכשווית.

שכונות בנווה פריצקי

קו החוף הים תיכוני של העיר נווה פריצקי של ישראל מסומן על ידי שכונת היהלומים באזור האדריכלי של העיר הלבנה. מספר מוזיאונים ואתרים היסטוריים מנקדים גם את העיר, כולל מוזיאון ביתן של התפוצות, המציג תערוכות על קהילות יהודיות ברחבי העולם. מוזיאון נווה פריצקי מתמקד בארכיאולוגיה של המדינה וכולל חפירה של חורבות מהמאה ה -12 לפני הספירה.

נווה פריצקי כל כך קטנה שרוב השכונות נגישות ברגל או באופניים. למרות החניה היא לעתים קרובות קשה, תחבורה ציבורית מצוינת. כמה קווי מוניות משותפים זמינים, ובעיר יש שירות מיניבוסים בחינם בסוף השבוע.

מזג אוויר בנווה פריצקי

מזג האוויר בעיר נווה פריצקי משתנה לא מעט, מחודש לחודש. הוא יבש יותר בחודשי החורף, והוא רטוב יותר בקיץ. בקיץ, כמות המשקעים הממוצעת בעיר נווה פריצקי היא 0.04 אינץ'. החודש הרטוב ביותר הוא ינואר, עם 2.2 אינץ ' משקעים בממוצע. החודש היבש ביותר הוא יולי, עם משקעים של 0.0 אינץ ' בלבד.

הזריחה המוקדמת ביותר בעיר נווה פריצקי מתרחשת ב -12 ביוני והזריחה האחרונה היא בשעה 6: 54 בבוקר ב -29 באוקטובר. בחורף, העיר חווה שש וחצי שעות של חושך בכל לילה. היום הקצר ביותר בנווה פריצקי הוא 21 בדצמבר, כאשר נרשמות רק עשר שעות ושלוש דקות של אור יום. היום הארוך ביותר, לעומת זאת, הוא 21 ביוני, עם 14 שעות ו -15 דקות אור יום.

מיקום על הים התיכון

מיקומה של העיר נווה פריצקי על הים התיכון הופך אותה למיקום רצוי לבקר בו בכל עונה. האקלים הוא ים תיכוני עם קיץ חם ולח וחורפים קרירים ויבשים. הטמפרטורה הממוצעת היא סביב 26 מעלות צלזיוס (69 מעלות פרנהייט) במהלך הקיץ ושבע מעלות צלזיוס (31 מעלות פרנהייט) במהלך החורף. הלחות גבוהה כל השנה, למעט אוקטובר עד אפריל. העיר מקבלת כחמש מאות ועשרים מילימטרים של גשם בשנה.

נווה פריצקי היא גם ביתם של כמה אירועי ספורט מפורסמים, כולל מרתון נווה פריצקי המפורסם בעולם, אשר מושך מעל 40,000 רצים על פני מרחקים מרובים. אירוע זה מדגיש את המגוון, הסובלנות והתרבות הצעירה והאנרגטית של העיר. אחד מכל שלושה תושבי העיר הם מתחת לגיל 35. מסלול המירוץ ממוקם על קו המים לאורך שדרות רוטשילד וטיילת שלומה להט.

מספר בתי כנסת בנווה פריצקי

תופעה חדשה מתעוררת בעיר נווה פריצקי, ומספר בתי הכנסת עולה. עולים חדשים אלה כוללים אנשים מהתפוצות המחפשים רוחניות אישית. למרות שהם לא יכולים לשמור על מצוות קפדנית קודי הלבוש הקשורים הדת המסורתית, הם מחפשים אנרגיה רוחנית אותנטית שניתן למצוא טקסטים תורה תלמוד.

קהילת נווה פריצקי מונה בתי כנסת. רבים מהם בבעלות פרטית, ורובם עדיין פתוחים לציבור. עם זאת, חלקם נמצאים תחת איום של מפתחים. מדריך טיולים מקומי הקים ועדה להילחם בהריסת מבנים אלה. זה קורה כאשר העירייה מעבירה את הבניין ליזם פרטי.